Afera Orlen – BGM

CZĘŚĆ 1 Zatrzymanie Prezesa PKN ORLEN

Afera dotycząca zatrzymania Prezesa Orlenu w dniu 07 luty 2002 roku przez Urząd Ochrony Państwa dalej UOP, więcej szczegółów na WIKI AFERA. Z tą aferą jest połączona spółka BGM jako największy prywatny importer paliw na Polskim rynku m. in. dostarczała paliwo do PKN Orlen na przełomie lat 1990 a 2000. Zarząd spółki stanowiły trzy osoby Jan B. Arkadiusz G. i Zdzisław M. więcej tutaj: Afery Paliwowe.W wrześniu 2002 roku zatrzymany zostaje Jan B. który po półtora roku przebywania w areszcie, zaczyna współpracę z Prokuraturą prowadzącą to postępowanie, opowiada o finansowaniu partii AWS z której wywodzi się Mariusz Kamiński (CBA) oraz o skorumpowaniu Głównego Inspektoratu Ceł między innymi w okresie w którym urzędował w nim Zbigniew Ziobro. 28 maja 2004 r sejm podjął decyzję o powołaniu komisji śledczej w skład której weszli m.in. Zbigniew Wassermann i Antoni Macierewicz ogólnie w komisji zasiadało jedenastu posłów. Jednak w kwietniu 2005 roku odeszło ze składu czterech członków w tym jeden z PSL (choroba), dwóch z SLD w tym jednego odwołano a drugi zrezygnował sam w związku z tym odwołaniem, również odszedł jeden z SdPI Andrzej Celiński, który napisał list do Marszałka Sejmu informując o powodach Swojej rezygnacji, cytuję: „Poseł napisał, że nie zamierza dłużej legitymizować swoją obecnością bezprawnych decyzji komisji” więcej na: wiki kom śledcza. Co oznacza, że w komisji zasiadała tylko prawa strona, która sporządziła na koniec prac Raport Komisji.Jeden z zamieszanych w tą aferę Lobbysta Marek Dochnal w programie TVN „Teraz My” mówi tak, cytuję: „Kiedy siedziałem w areszcie, moją rodzinę nachodzili i nagabywali różni ludzie, emisariusze nowego rządu – mówił w poniedziałek Marek Dochnal w programie „Teraz My!” w telewizji TVN. Lobbysta dodał, że „w imieniu Ziobry przychodził nawet dziennikarz”. – To był Witold Gadowski, pracownik krakowskiego oddziału TVP – ujawnił.” Między czasie w latach 2001 i 2003 Pan Jan B. zakłada dwie spółki na bliskie osoby, by po wyjściu z aresztu w 2004 roku, wrócić do Swojej działalności za którą w 2002 roku usłyszał zarzuty.

CZĘŚĆ 2 Dalsza działalność Jana B.

Mając założone Swoje dwie spółki na bliskie sobie osoby Jan B. cały czas mając postawione zarzuty, jak gdyby nigdy nic z początkiem 2006 roku rozpoczyna Swoją działalność na podobnych warunkach, zmieniając środek transportu z kolejowego na morski i importuje Olej Napędowy, zakupiony w Rosji, który zabarwia na kolor czerwony podczas transportu, by na teren Polski wprowadzać towar o nazwie Olej Napędowy do Celów Grzewczych, pod tą nazwą również sprzedawany, uznawany przez Urzędy Celne, CBŚP, ABW, CBA, Prokuratury i Sądy za Olej Opałowy. Co przyczynia się do tego, że również odprowadza zaniżony podatek akcyzowy jaki i podatek VAT. Tutaj właśnie prawdopodobnie dochodzi do popełnienia przestępstwa przez Pana Jana B. oraz funkcjonariuszy Urzędu Celnego. Wersja pierwsza Olej Napędowy był tylko zabarwiony, lecz nie posiadał znacznika akcyzowego, więc nie mógł być uznany za Olej Opałowy, gdyż było to niezgodne z Ustawą o Podatku Akcyzowym, oraz Rozporządzeniem Ministra Finansów. Wersja druga, gdy uznamy, że kupiony z Rosji Olej Napędowy podczas transportu został prawidłowo zabarwiony i oznaczony jako Olej Opałowy, to należy uznać, że nastąpiła zmiana przeznaczenia wyrobu akcyzowego o którym mowa w Art. 73a K.K.S. w zw. z Art. 63 K.K.S

PARASOL OCHRONNY

Ministrem Sprawiedliwości i Prokuratorem Generalnym zostaje w 2005 roku Zbigniew Ziobro, który w latach 1998 – 2000 był zatrudniony w Głównym Inspektoracie Ceł, w 1999 roku założył wraz z Witoldem Gadowskim Stowarzyszenie Katon. Swoją funkcję pełnił do końca rządów w I kadencji przez PiS w 2007 roku. W czasie pełnienia tej funkcji założono w 2006 roku CBA na czele którego stanął Mariusz Kamiński, były członek partii AWS, którą sponsorowała spółka m. in. Jana B. BGM. Pełniąc funkcję MS i PG Zbigniew Ziobro wraz z szefem CBA 14 lutego 2007 roku zorganizowali konferencję prasową celem przedstawienia okoliczności zatrzymania i postawienia 20 zarzutów w tym zabójstwa lekarzowi Mirosławowi G.z szpitala MSWiA. Lekarz ten wytoczył powództwo cywilne przed Sądem które wygrał w związku z tą konferencją prasową. również w 2007 roku jako PG decydował wraz z Szefem ABW Bogdanem Święczkowskim w sprawie zatrzymania Barbary B. w ramach śledztwa w aferze węglowej, na skutek czego miała popełnić „samobójstwo”. Również w aferze „Gruntowej” w 2007 roku rzekomo został pomówiony przez Andrzeja Leppera na skutek czego SLD złożyło wniosek o postawienie pod Trybunał Stanu Zbigniewa Ziobry. W 2008 roku został złożony kolejny wniosek przez Prokuratora w związku z udostępnieniem Jarosławowi Kaczyńskiemu Akt sprawy tzw. Mafii Paliwowej więcej na: Wiki mafia. Pod koniec Swojej kadencji w 2007 roku Zbigniew Ziobro awansował jednego z Prokuratorów z Prokuratury Rejonowej w Lublinie do Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie w celu wykazania się jako młody Prokurator, zlecając jednocześnie sprawę związaną z Janem B. które to postępowanie jednoznacznie wskazuje na stosowany Parasol Ochronny.

Rating: 1 out of 4.

AFERA ORLEN OPIS

OCENA WŁASNA OSOBY ANTYPARTYJNEJ Jako Obywatel Rzeczypospolitej w oparciu o

Read More

Komisja Śledcza

ocena pracy komisji śledczej mająca wpływ na obecną sytuację reformy wymiaru sprawiedliwości

LUKA VAT

Luka w podatku VAT, obecny rząd na czele z Premierem

Read More