Brakuje już sił i odpowiedzi na pytania

do walki o godność nie tylko własną

 1. Tak panie Kaczyński, Macierewicz, Ziobro, Święczkowski, Kamiński i inni o których wspomniałem pisząc swoją historię z ostatnich ponad dziesięciu lat życia, które toczy się według waszego scenariusza. Wy mieniąc się być mądrymi oraz wam podwładni, urzędnicy podatkowi, funkcjonariusze służb, prokuratorzy i sędziowie zgłupieliście. Jako ci którzy odmienili prawdę w kłamstwo, a jako się wam nie podobało mieć umysł opaczny aby czynić co nie przystoi. Możecie dzisiaj świętować, ponieważ poczułem się przegranym. Jednak pamiętajcie, nigdy nie dam wam satysfakcji byście mogli czuć się wygranymi, moja porażka będzie moim zwycięstwem, a wasze zwycięstwo będzie waszą porażką. Oczywiście nie musicie się obawiać mojej osoby, bo kimże ja jestem? Nikomu nie znanym zwykłym człowiekiem z którego zrobiliście przestępcę, który w waszym mniemaniu w swoich artykułach podaje się za niewinnego człowieka. Ale to tylko wasze zdanie, pamiętajcie, wy którzy drugiego osądzacie sami siebie osądzacie, czyż mniemacie czyniąc takie rzeczy, że sądu unikniecie? W końcu znajdzie się ktoś, kto uwierzy w to o czym tutaj napisałem, pamiętajcie też, że odpowiadacie za śmierć wielu innych osób nie tylko takich anonimowych jak ja, ale również za śmierć osób znanych publicznie. Pozwolę sobie przypomnieć kilka osób, m. in. Barbara Blida, Andrzej Lepper, Dawid Kostecki itd.
 2. Nie bez znaczenia jest opisana historia z moim udziałem w kategoriach „Prawo czy bezprawie„, „Luxona” czy też historia, o której napisałem w kategorii „afery„, ponieważ są one bezpośrednio związane z sobą tworząc pewną całość.
 3. Informacja, która dotarła do mnie w dniu 04 marca 2022 r. jest ciosem, po którym prawdopodobnie nie będę wstanie się podnieść i nie chodzi tutaj o cios nokautujący, ale bardziej o cios niezgodny z prawem ponieważ zadany poniżej pasa, tak jak zresztą wszystkie wcześniej przez was zadawane ciosy. Począwszy od marca 2009 r. gdy trafiłem bezprawnie do aresztu za sprawą waszego sługi prokuratora Markockiego. Owszem rozumiem ten cios był zadany wielu przypadkowym osobom i dla wielu okazał się ciosem wystarczającym, niewielu tylko po nim się podniosło, natomiast ci co nie poddali się musieli liczyć się z kolejnymi ciosami. Ile osób jednak wstawało po kolejnych ciosach nie wiem ile osób dostało cios rykoszetem, też trudno mi napisać. Ale jednego byliśmy zawsze pewni, że chociaż nie mamy żadnych szans na zwycięstwo z tak profesjonalnie stworzoną strukturą zorganizowanej grupy przestępczej ukrywającej się pod płaszczem partii, że nadzieja umiera ostatnia.
 4. Nigdy nie żałowałem i nie będę żałował tego co robiłem i robię, ponieważ wszystko co robiłem robiłem zgodnie z obowiązującym prawem. Tego jestem pewien, jednak jak każdy człowiek mogę się mylić, ale tylko słowa, które w sposób niebudzący żadnych wątpliwości przekonają mnie, że to co robiłem i za co przyjmowałem wasze ciosy było działaniami niezgodnymi z prawem. Wiem, że każdy wasz cios miał na celu nas osłabić nie tylko fizycznie i psychicznie, ale też pod względem materialnym, majątkowym byśmy nie byli wstanie się bronić, dlatego w tym celu za wszelką cenę grabiliście nasze środki finansowe, nie mogę pisać, że z majątków, gdyż takowych nigdy nie posiadałem. Doskonale zdajecie sobie sprawę, że obrona przed każdymi kolejnymi zarzutami to są wysokie koszty, nie dające gwarancji wygrania. Wiadomo to nie tylko koszty obrońców, ale też dużo innych kosztów z tym związanych, jednak widząc, że się nie poddajemy, to nawet postaraliście się, by wykorzystać organy innego państwa do naruszenia prawa i grabieży środków finansowych. Pewnie gdybyście postępowali zgodnie z prawem, temat dawno zostałby zakończony, ale wasz strach, którym się kierujecie, a który stał się waszym złym doradzą w działaniach, które mają zapewnić wam brak odpowiedzialności karnej jest od was silniejszy i nie pozwala wam funkcjonować zgodnie z prawem. Dlatego też, to was oskarżam również za ostatni cios, który spadł na nas w dniu 04 marca 2022 r. i nie ważne czy wyszedł on bezpośrednio od was, czy też jest to cios zadany przez kogoś innego, ale wiem że pośrednio ma on związek z waszymi działaniami. Już piszę o co chodzi.
 5. Otóż w tym dniu moja partnerka otrzymała telefon od doradcy bankowego, który to bank od ponad sześciu lat prowadzi rachunki bankowe naszych spółek i nagle bez żadnego powodu czy przyczyny bank postanowił zamknąć rachunki naszym spółką. Co prawda moja partnerka jako była Dyrektorka banku twierdzi, że bank ma takie prawo według regulaminu zamknąć rachunek bankowy bez podawania przyczyny. Tego nie neguję, ale wiem że nie jest to zgodne z przepisami prawa nadrzędnego nad regulaminem banku, dlatego trudno jest się z tym zgodzić, że bank bez przyczyny zamyka rachunki. Gdzie tak naprawdę mógł to zrobić, w czasie gdy na zlecenie mafii zablokowano rachunki, a zależna prokuratorka bezprawnie przejęła środki finansowe. Jednak wówczas bank nie zamknął rachunków, a teraz nałożył sankcje większe niż zostały nałożone na Rosję .
 6. Zdaję sobie sprawę, że gdybyśmy posiadali środki finansowe oraz siły do dalszej walki to byłbym za złożeniem skargi przeciwko takim działaniom banku, ale po tym ciosie prawdopodobnie nie będziemy wstanie podjąć rękawicy. Jednak postaramy się uzyskać informację, kto za tym stoi, ale obawiam się, że wynik nie będzie zaskoczeniem, ponieważ są tylko dwie możliwości. Pierwsza, że to bezpośrednio wasza inicjatywa, a druga, to wasz pośredni udział.

W sieci pojawiają się ciekawe informacje

 1. W dniu 06 marca 2022 r. przeczytałem artykuł napisany przez Gazetę pl. który dotyczy informacji ujawnionej przez „Kommiersant” w związku z tym, że Polska wspiera Ukrainę w wojnie wywołanej przez Rosję. Otóż jak autor nazwał to medium ma pisać o zrewidowaniu „historii Katyńskiej” i dostosowanie jej do prawdy historycznej. Wspominam ten artykuł nie w kwestii wyjaśnienia czy artykuł ten jest propagandą czy nie, ale zainteresowało mnie jedno z nazwisk jakie zostało w artykule wymienione a osoba o tym nazwisku jest deputowanym do Dumy Państwowej w Rosji – Anatolij Wasserman, który podpisał się pod apelem o usunięcie polskiej części w Katyniu oraz wielu innych deputowanych do smoleńskiej Dumy Obwodowej. Autor piszący dla Gazeta pl. nazwał artykuł propagandą Kremla oraz prowokacją wobec Polaków natomiast autorzy apelu Anatolij Wasserman i Aleksiej Czepa rzekomo bredzą. Dodam, że również inne polskie media pisały na ten temat.
 1. Gazeta.pl uważa, że jest to propaganda, tylko pytanie
  1. czy propagandowy artykuł jest tylko propagandą bez żadnego ukrytego znaczenia ?
 2. Moim zdaniem ma swoją rolę do spełnienia w tym przypadku może być pewną wskazówką udzieloną władzy w Polsce. Czyż źle myślę panowie Kaczyński, Macierewicz, Ziobro, Święczkowski, Kamiński i inni? Na pewno znacie odpowiedź na to pytanie. To może jeszcze zapytam o nazwisko, które mnie zainteresowało, a więc Anatolij Wasserman. Czy jest to tylko zbieżność z nazwiskiem byłego p.o. Prokuratora Krajowego oraz członka Komisji Śledczej ds. „Afery Orlen” śp. Zbigniewa Wassermana, który notabene zginął w katastrofie smoleńskiej? Czy też nazwisko to wynika z pokrewieństwa i dotyczy członków jednej rodziny.
 3. Z polskiej strony Zbigniew wasz członek, a Anatolij z strony rosyjskiej zapewnia wam współpracę z Rosją, w nieoficjalnym handlu paliwem?

teraz czas na kilka istotnych pytań

 1. Jeżeli moje myślenie, że stoicie za aferą Orlen i moją historią będącą dalszą częścią tej afery jest błędne to oczekuję od was odpowiedzi na m. in. poniższe pytania. Odkąd z przeprowadzonej analizy wyciągnąłem wniosek o powiązaniu afery Orlen z moją historią, tak cały czas nurtują mnie poniższe pytania i nie umiem logicznie odpowiedzieć w sposób inny, niż wiążąc was z aferą i jej dalszym ciągiem przy przypadkowym udziale mojej osoby.
  1. 1) Jak to możliwe, że takie prawe i sprawiedliwe osoby jak Zbigniew Ziobro, pracujący w Generalnym Inspektoracie Celnym w latach 1998–2000 r., a od marca do lipca 2001 pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, gdzie Prokuratorem Generalnym i Ministrem Sprawiedliwości był Lech Kaczyński a p. o. Prokuratora Krajowego pełnił Zbigniew Wasserman, w czasie gdy realizowano przestępczy proceder polegającego na skorumpowaniu urzędników celnych najwyższego szczebla. Który to proceder był tylko częścią większego przestępstwa, polegającym na uszczupleniu podatku akcyzowego, przez co skarb państwa poniósł miliardowe straty. Nie udało się, przez ten okres wykryć, więc pytanie. Jak to możliwe, że po zmianie na stanowisku Prokuratora Generalnego i Ministra Sprawiedliwości w październiku 2001 roku, wystarczyły raptem trzy miesiące, do wykrycia afery i doprowadzić do zatrzymań osób podejrzanych?
  2. 2) Jak to możliwe, że dopiero dwa lata po aresztowaniu Prezesa PKN Orlen zaczęliście domagać się powołania Komisji Śledczej, której celem było wyjaśnienie czy nie doszło do naruszenia prawa podczas zatrzymania Prezesa PKN Orlen. Jak to możliwe, że w składzie komisji zasiadał były p.o. Prokuratora Krajowego Zbigniew Wasserman, tym samym stając się sędzią w własnej sprawie oraz co było powodem bezprawnego rozszerzenia prac tej komisji o wątek nie mający znaczenia dla wyjaśnienia prawidłowości zatrzymania byłego Prezesa PKN Orlen. Mam tu na myśli wątek dotyczący „mafii paliwowej” na czele której mieli stać Jan B. Zbigniew M. i Arkadiusz G i dlaczego przesłuchano w związku z tym wątkiem tylko Jana B., który odpowiadał jedynie na pytania zadawane przez Z. Wassermana i A. Macierewicza?
  3. 3) Następne pytanie w szczególności kieruję do Z. Ziobro, który jesienią 2005 roku, dokładnie miesiąc po zakończeniu prac komisji został Prokuratorem Generalnym i Ministrem Sprawiedliwości. Za nim jeszcze zadam pytanie, to tylko wyjaśnię pewną okoliczność. Prowadzącym postępowanie przeciwko „mafii paliwowej”, był prokurator M. Wełna z Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie, to jego działania doprowadziły do tego, iż Jan B. po półtora roku przebywania w areszcie zdecydował się na złożenie wyjaśnień, w których m. in. wyjaśnił o skorumpowaniu celników oraz finansowaniu partii AWS, co przyczyniło się do powołania komisji śledczej. A więc pytanie, dlaczego został ten prokurator odsunięty od prowadzonego postępowania a następnie zdegradowany, przez Z. Ziobro?
  4. 4) Kolejne pytanie również kieruję do Z. Ziobro, będzie dotyczyło nominowania na Prezesa Sądu Okręgowego w Szczecinie jednego z sędziów, który uniewinnił Jana B. od przestępstwa polegającego na skorumpowaniu Szefa Śląskiej Policji, a jednocześnie skazując za to przestępstwo tego drugiego. Czy, degradację prokuratora Wełny i awans sędziego w związku z tą samą sprawą należy rozumieć jako zbieg okoliczności?
  5. 5) Teraz pytanie, będzie dotyczyło wyjaśnienia pewnych sprzeczności w aferze z udziałem Jana B. jako współwłaściciela BGM, a więc firmy importującej paliwa na teren Polski, od których jednym z odbiorców paliw był PKN Orlen oraz wiele innych firm zajmujących się handlem paliwami na terenie Polski, prowadzone postępowania wymiaru sprawiedliwości zostały zakończone raczej niesprawiedliwie, tak samo jak raport komisji śledczej. Tutaj oczekiwałbym odpowiedzi m. in. od A. Macierewicza i Z. Ziobro. Z czego wynika, w raporcie komisji śledczej stwierdzenie o bezpodstawnym zatrzymaniu Prezesa PKN Orlen skoro tak samo jak inne firmy, nabywał paliwa od BGM, a inne firmy w tym raporcie zostały uznane za przestępcze? Jak to możliwe, że również z wyroków Sądów wynika, że tylko oskarżeni związani z BGM zostali uniewinnieni, natomiast osoby reprezentujące firmy które nabywały od nich paliwa a wyjątkiem PKN Orlen zostały skazane za przestępstwa skarbowe? Czy komisja śledcza miała prawo w swoim raporcie uznać, działania spółek jako przestępczy proceder za nim zapadły wyroki Sądowe?
  6. 6) Pytanie dotyczące okresu 2005/07 do J. Kaczyńskiego, Z. Ziobro, B. Święczkowskiego, M. Kamińskiego i innych. Jak to możliwe, że stojąc na najwyższych szczeblach Rządu, Prokuratury, ABW i CBA, posiadając wiedzę o działalności Jana B. wobec którego nadal były prowadzone postępowania przygotowawcze jak i procesy w Sądach, pozwoliliście, na wznowienie przestępczego procederu polegającego na tym samym działaniu za który ta osoba została oskarżona i postawiona przed Sądami?
  7. 7) Pytanie związane z poprzednim. Czy dobrze rozumiem, że już wówczas wiedzieliście, iż osoba ta nie poniesie odpowiedzialności karnej, a więc za nim jeszcze zakończyły się w Sądach procesy?
  8. 8) Jaki był faktyczny cel wprowadzenia przez was w latach 2005/07 funkcjonariuszy służb CBŚP czy ABW do urzędów skarbowych, którzy mieli brać udział w prowadzonych kontrolach?
  9. 9) Dlaczego Z. Ziobro, przed zakończeniem swojej kadencji na stanowisku Prokuratora Generalnego awansował jednego z lubelskich prokuratorów o dwa szczeble, a że zasłużył na taki awans miał się wykazać wszczęciem postępowania dotyczącym handlem paliwami importowanymi przez Jana B. po utracie przez was władzy?
  10. 10) Dlaczego prowadzący postępowanie nie prowadził czynności w celu zweryfikowania informacji świadczących o możliwości popełnienia przestępstwa przez Jana B.?
 2. To tylko część pytań na które, chciałbym usłyszeć waszą odpowiedź, która być może pozwoliła by zmienić moje zdanie na wasz temat i inną ocenę tej historii. Na koniec pamiętajcie, że dopóty dopóki nie usłyszę odpowiedzi, to nawet jeżeli fizycznie i psychicznie przegram, to i tak wewnątrz zawsze będę czuł się wygranym. Za nim postanowicie zrobić wszystko by mnie uciszyć, to musicie wiedzieć, że będziecie musieli odpowiedzieć na te pytania, ponieważ inni będą ich wymagać.

Agresja rosji na ukrainę

 1. Nie jest wam jak sądzę na rękę, wręcz myślę, że wywołuje w was jeszcze większy strach, niż do tej pory mieliście. Zakładając, że NATO czy UE, będzie wymagać od was większego zaangażowania w pomoc Ukrainie. Przyjmowanie uchodźców nie naraża was na reakcję ze strony Rosji, ale przekazanie np. samolotów stronie Ukraińskiej mogłoby się nie spodobać dyktatorowi Rosji. Na pewno będę śledził informacje na ten temat, żeby zobaczyć waszą reakcję, chociaż widać, że już robicie sobie alibi od strony NATO, ale czy wasz guru będzie na tyle wyrozumiały, by wam to ewentualnie darować?
 2. Myślę, że może to doprowadzić was do wyboru między liczeniem na wyrozumiałość waszego guru a oddaniem władzy, by się nie narazić na gniew z jego strony. Wybór drugiej opcji będzie wiązał się z szybką ucieczką do Rosji. Ale jest też trzecia opcja, która może okazać się dla was zbawienna, jeżeli wasza pomoc Ukrainie będzie tylko pomocą humanitarną, to może wam pomóc zaskarbić sobie serca Polaków i tym samym zyskacie poparcie w kolejnych wyborach.
 3. Tak jak myślałem, przekazanie samolotów, dla Ukrainy stało się dla was p. Kaczyński i inni problemem, ale widzę też, że próbujecie poszukać alternatywnego rozwiązania problemu, by jednak nie oddawać władzy. Jak już media donoszą, próbujecie wyjść z opresji stosując pewnego rodzaju podstęp, jednak USA nie dała się nabrać. Na czym podstęp miał polegać, wyjaśnia to wydane oświadczenie polskiego MSZ w którym czytamy

„Władze Rzeczypospolitej Polskiej, po konsultacjach Prezydenta i Rządu RP, gotowe są niezwłocznie i nieodpłatnie przemieścić wszystkie swoje samoloty MIG-29 do bazy w Ramstein i przekazać je do dyspozycji Rządu Stanów Zjednoczonych Ameryki”

 1. Dla jasności dodam, że oświadczenie zostało wydane bez konsultacji z Rządem USA, o czym świadczy chociażby ten cytat

„Ogłoszenie polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych w sprawie przekazania MiG-ów 29 USA nie było „prekonsultowane” z administracją, wygląda to na zaskakujący ruch Polaków — powiedziała we wtorek podsekretarz stanu USA ds. politycznych Victoria Nuland.”

 1. Jeszcze jeden cytat rzecznika Pentagonu

„- Jesteśmy obecnie w kontakcie z polskim rządem w związku z wydanym dziś oświadczeniem. Jak już powiedzieliśmy, decyzja o tym, czy przekazać Ukrainie samoloty będące własnością Polski, należy ostatecznie do polskiego rządu.”

 1. Myślę, że każdy kto logicznie myśli, wyciągnie z tego odpowiednie wnioski i zostanie wam ta próba perfidnego podstępu zapamiętana jako potwierdzenie waszego uzależnienia od Rosji i jej dyktatora, za sprawą waszej nieoficjalnej współpracy w handlu paliwem i węglem. Poniżej zamieszczam cały artykuł z którego pochodzą cytaty a opublikowany przez portal Onet.pl.  
 1. W dniu 09 marca 2022 r. przeczytałem jeden z artykułów, który ukazał się w TOK FM pt. „W sprawie MiG-29 Polska „walnęła pięścią w stół”. Ekspert: To właściwie zamyka sprawę.” Poniżej zamieszczę cały artykuł, ale wcześniej napiszę co sądzę o tym artykule. Już sam tytuł daje wiele do myślenia i świadczy o poparciu dla polskiej władzy. Ogólnie artykuł opiera się o opinię eksperta, co mogłoby z jednej strony usprawiedliwiać, że nie należy tego poparcia przyszywać redakcji TOK FM. Natomiast z drugiej strony, co jest pewną cechą tej redakcji, zabrakło zwykłego komentarza dziennikarskiego, co też świadczy o zgodzie z opinią przedstawioną przez eksperta.
 2. Ogólnie Polska nie „walnęła pięścią w stół”, tylko polska władza, chcąc uniknąć narażenia się rosyjskiemu dyktatorowi z którym nieoficjalnie współpracuje, znalazła dość perfidny plan wyjścia z opresji. Dlaczego perfidny? Ponieważ bez konsultacji z USA wydała oświadczenie, że zdecydowani są przekazać samoloty do bazy USA-NATO, rzekomo za darmo a jednocześnie oczekując w zamian od USA samolotów F-16 za dopłatą. Ciężko zrozumieć znaczenie oddać za darmo w połączeniu za dopłatą, nie wspominając już o tym, że taki plan można rozumieć tylko w jeden sposób. Jak coś to nie my (polska władza), to USA czy NATO udostępniło samoloty Ukrainie, więc dyktator Rosji nie będzie na nas zły. Natomiast, od strony USA czy NATO nic nam nie grozi, obrażą się ale zaraz im przejdzie. Zgadzam się co prawda z ekspertem, że takie zagranie kończy temat przekazania samolotów Ukrainie, jednak zabrakło stwierdzenia, że o to właśnie chodziło polskiej władzy.
 3. Na koniec jeszcze, przywołam jedną myśl, która teraz mnie naszła, o czym pewnie obecnie mało kto myśli, ponieważ najważniejszą rzeczą jest teraz pomoc Ukrainie z czym się zgadzam. Jednak pomyślałem, że dla polskiej władzy, czyli mafii pod płaszczem partii napaść Rosji na Ukrainę może być zbawienna w kontekście utrzymania władzy o ile nie zostaną postawieni pod ścianą przez NATO czy UE i nie znajdą wyjścia z opresji, tak jak to miało miejsce w przypadku samolotów. Jeżeli ktoś nie rozumie dlaczego uchodźcy z Ukrainy dostają od polskiej władzy taką pomoc, na którą polscy obywatele nie mogą liczyć, to wyjaśnię. Władza ma na celu uzyskanie co najmniej dwóch korzyści, pierwsza to odblokowanie środków finansowych z UE z Funduszu odbudowy, a drugim jest kupienie sobie głosów, ponieważ sporo polskich obywateli, będzie popierać ich w podziękowaniu za udzieloną pomocą.
 • Na koniec tego artykułu, ponieważ już w mediach można było słyszeć i przeczytać informacje z których wynika, że wasza propaganda nadal przynosi wam korzyści i jeszcze są ludzie, którzy są wstanie wam wierzyć, chociażby przykład byłej ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce, która stwierdziła, że zasłużyliście na przeprosiny z strony NATO i UE. Pamiętajcie „jedna jaskółka wiosny nie czyni” i chociażby cały świat wierzyłby, że to co robicie jest dla dobra Polski, Europy czy Świata, ja zdania na wasz temat nie zmienię i dla mnie już zostaniecie mafią działającą pod płaszczem partii i do tego współpracujecie z wschodnim dyktatorem.

Tyko merytoryczne komentarze

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: