Polska a COVID – 19

Na wstępie

 1. Nie jest to artykuł w którym będę się zajmował tłumaczeniem co to jest COVID – 19 inaczej koronawirus, lecz chcę wskazać kilka faktów częściowo związanych z wystąpieniem wirusa a które układają się w jedną całość. W mojej ocenie ta układanka jest bardziej niepokojąca niż sam COVID – 19, dlatego chcę się podzielić z państwem Swoimi spostrzeżeniami i analizą.
 2. Wskażę teraz kilka sygnałów jakie ukazały się w mediach jak i na portalach społecznościowych.

Lista którą poddam analizie

 1. Informacja na temat produkcji przez PKN Orlen jak i KGHM płynu do dezynfekcji  2020-03-04 INN:Poland
 2. Pierwszy przypadek zarażenia się COVID – 19 tzw. „pacjent zero”  4 marca 2020 artykułów jest więcej ja jednak wybrałem artykuł z Onet.pl gdzie zastanawiają mnie różnice w datach publikacji a pojawienia się „pacjenta zero” MEDONET.pl
 3. Wypowiedź Prezydenta RP podczas wizyty w województwie Zachodniopomorskim z dnia 11 marca 2020 r. całość wystąpienia na poniższym filmie
 4. Podjęcie decyzji przez rząd RP o zamknięciu szkół i uczelni oraz imprez masowych w dniu 11 marca 2020 Wiadomości Gazeta.pl
 5. Wypowiedź Prezydenta RP podczas wizyty na poligonie w Drawsku Pomorskim ws. ćwiczeń DEFENDER – Europe 20, zaprezentowana na poniższym filmie
 6. Wiadomość jaka ukazała się w mediach Republiki Czeskiej dotycząca pojawienia się w Portugalii armii USA zmierzającej do Polski na ćwiczenia DEFENDER – Europe 20 AC 24.cz
 7. Wypowiedź Premiera RP z 18 marca 2020 r. potwierdzająca, że rząd wiedział już w styczniu o COVID – 19 materiał z VOD TVP info
 8. Wypowiedź Premiera RP z dnia 18 marca 2020 r ws. wyborów Prezydenta RP zaplanowanych na 10 maja 2020 rok 300 polityka.pl
 9. Jest to informacja, którą znalazłem w dniu 19 marca 2020 na Twitterze, której zawartość sprawdziłem w dzienniku urzędowym MON wydanej decyzji w sprawie użycia wojsk w celu pomocy Policji w związku z COVID – 19 Dziennik Urzędowy MON

Moja analiza

 1. Moją analizę zacznę od wyjaśnienia, że przedstawioną listę poukładałem według dat publikacji artykułów jakie odnośniki są zawarte na tej liście jak i dwie wypowiedzi filmowe Prezydenta RP. Jednak daty publikacji nie są odzwierciedleniem dat wobec faktów jakie są przekazywane w szczególności przez Prezydenta RP jak i Premiera RP. Dlatego też własną analizę rozpocznę od informacji o której wspominają te osoby.
 2. Prezydent RP Andrzej Duda podczas konferencji, która odbyła się podczas wizyty w województwie Zachodniopomorskim, podaje datę o wystąpieniu dwóch przypadków COVID – 19 już w styczniu 2020 roku w dwóch miejscowościach leżących w tym województwie. Jest to informacja przekazana po raz pierwszy publicznie po dwóch miesiącach a dokładnie 11 marca 2020 r. Oczywiście sztab wyborczy kandydata na kolejną kadencję Prezydentury, próbuje tą informację uznać za fake newsa twierdząc, że ta informacja dotyczyła przypadków w Chinach. Jednak całą wypowiedź załączyłem a pochodzi z oficjalnej strony Prezydenta RP i każdy słyszy o czym mówi Prezydent.
 3. Informację tą potwierdza również Premier RP Mateusz Morawiecki w Swojej wypowiedzi z dnia 18 marca 2020 roku dla TVP info, mówiąc że rozpoczęto przygotowanie do walki z COVID – 19 na parę miesięcy wcześniej, kiedy usłyszeliśmy o pierwszych przypadkach, jak również twierdzi, że Polska jest wzorem do naśladowania przez inne kraje i rzekomo tak jest, że inne kraje wprowadzają wszystkie te metody jakie My wprowadzamy. Co z własnego doświadczenia wiem, że jest to kłamstwo, które z pełną świadomością zarzucam to Premierowi RP i innym członkom rządu, podając konkretny przykład, na to że jest wręcz odwrotnie.
 4. Republika Czeska, zamknęła szkoły i uczelnie w dniu 11 marca 2020 r a w Polsce dopiero 16 marca 2020 r to samo dotyczy imprez masowych, zamknięcia granic itd. Idąc dalej słyszymy z informacji przekazywanej przez Prezydenta RP i Premiera rządu Polskiego, że już dwa miesiące przed ogłoszeniem epidemii w Polsce, rozpoczęto przygotowania do walki z COVID – 19. Rodzi się za tym kilka pytań.
  1. Co zostało zrobione przez te dwa miesiące?
  2. Dlaczego w takim razie uznano zarażonego wirusem COVID – 19 mężczyznę w dniu 04 marca 2020 r, jako „pacjent zero”?
  3. Skoro dzisiaj wiemy, że za „pacjenta zero” należało uznać osobę zarażoną w styczniu 2020 o której wspominają tak Prezydent jak i Premier.
 5. Odpowiadając na pierwsze pytanie jako zwykły obywatel zakładam, że za podjęte przez rząd działania należy uznać otwarcie linii produkcyjnej płynu do dezynfekcji przez tzw. Spółkę Skarbu Państwa a tak naprawdę byłą spółkę Skarbu Państwa, gdyż bardziej pasuje, że jest to jedna ze spółek partii rządzącej, czyli PKN Orlen. Zdanie na ten temat wyrobiłem Sobie wcześniej pisząc artykuły m. in. dotyczącego „Komisji Śledczej ds. Orlenu.”
 6. Dziwnym zbiegiem okoliczności jest fakt, że w tym samym dniu co została przekazana informacja o „pacjencie zero” tj. 4 marca 2020 r. przekazana zostaje również informacja, że PKN Orlen wyprodukuje w ciągu dwóch tygodni 1 milion litrów płynu do dezynfekcji. Nie wiem, czy jest osoba, która uważa, że jest to logiczne i możliwe, by firma Orlen czy jakakolwiek inna, zrealizowała przyjęte założenie, w sytuacji gdy wcześniej nie produkowano takiego płynu. Jedynie, że przygotowania do produkcji płynu podjęto wcześniej niż opublikowano tą informację. Wiadomo, że do tego należy przygotować całą linię produkcyjną jak i wprowadzić zmiany w ustawie o podatku akcyzowym, bo nawet tego rząd przez te dwa miesiące nie przygotował.
 7. Tutaj kolejne moje pytanie skoro nie było wiedzy na temat wirusa, to
  1. Czym kierował się PKN Orlen jak i Rząd Polski by otworzyć linię produkcyjną płynu do dezynfekcji ?
 8. Na pewno nie były to względy ekonomiczne, przecież przez wiele lat nie było tak dużego zapotrzebowania na płyn do dezynfekcji, by dwie tak duże spółki jak PKN Orlen oraz KGHM uruchamiały linię produkcyjną. Przecież jest rzeczą jasną i oczywistą, że na pewno Orlen czy KGHM nie byłby zainteresowany drobną produkcją. Więc nikt mi nie powie, że nie potwierdza to faktu, że Polski rząd miał wiedzę o nadejściu epidemii, jednak jedyne co zrobił to przygotował swoje spółki, by na tym zarobił, jednak nie Skarb Państwa, tylko by zarobiła partia rządząca krajem. Dlaczego nie Skarb Państwa?
 9. A niby jak ma zarobić Skarb Państwa, gdy zwalnia się z podatku akcyzowego półprodukt używany do produkcji? Czyż nie przypomina to afery Orlenu i BGM o której pisałem w poprzednich artykułach, tam również chodziło o zwolnienie z podatku akcyzowego Olej Opałowy dla firmy jakim jest spółka w likwidacji BGM, która dostarczała na rynek Polski w tym i do PKN Orlen olej napędowy uznawany za olej opałowy, by nie płacić podatku, lub płacić niższy podatek akcyzowy.
 10. Z pewnego źródła mam informację, że pewna spółka produkująca również płyny do dezynfekcji itp. złożyła wniosek o zwolnienie z podatku akcyzowego, który to wniosek został odrzucony. Zostawię jednak ten wątek, na osobny temat. Informację dotyczącą „pacjenta zero” uzyskałem z portalu medonet.pl, gdzie również zwróciłem uwagę na pewien szczegół a mianowicie datę publikacji 28 luty 2020 a w tekście podana wiadomość, że 4 marca 2020 pojawiła się pierwsza osoba zarażona wirusem. Czyżby autorka była jasnowidzem?
 11. Przejdę do analizy kolejnych informacji jakie pojawiają się w mediach a są jeszcze bardziej niepokojące. Otóż jak zapewne każda osoba po za tymi którzy są związani z Polskimi władzami zgodzi się z tym, że Prezydent RP zgodnie z Art. 230 Konstytucji RP na wniosek Rady Ministrów powinien ogłosić Stan Wyjątkowy, gdyż spełnione są wszystkie warunki do jego ogłoszenia.
  1. Dlaczego jednak nie wprowadza się Stanu Wyjątkowego?
 12. Myślę, że z prostego powodu o którym również mówi Konstytucja RP w Art. 228 ust. 7 w brzmieniu: „W czasie stanu nadzwyczajnego oraz w ciągu 90 dni po jego zakończeniu nie może być skrócona kadencja Sejmu, przeprowadzane referendum ogólnokrajowe, nie mogą być przeprowadzane wybory do Sejmu, Senatu, organów samorządu terytorialnego oraz wybory Prezydenta Rzeczypospolitej, a kadencje tych organów ulegają odpowiedniemu przedłużeniu…..”
 13. Pierwsze wrażenie czytając ten artykuł można odnieść, że jest to rozwiązanie korzystne dla obecnego Prezydenta. Jednak jeżeli przeanalizujemy informacje pojawiające się w mediach a pochodzące bezpośrednio od osób takich jak Prezydent, Premier lub Ministrów rządu, należy założyć, że ich celem jest za wszelką cenę przeprowadzić wybory w terminie wyznaczonym na 10 maja 2020 r. Moim zdaniem jest to celowe działanie, gdyż nie wprowadzając Stanu Wyjątkowego, lecz tylko poszczególne elementy, ograniczają możliwość prowadzenia kampanii wyborczej innym kandydatom, dając w ten sposób większe możliwości pokazania się kandydata na Prezydenta Andrzejowi Dudzie, który wykorzystuje do tego walkę z pandemią COVID – 19. Myślę, że większość osób uważa tak jak Ja, że dzisiaj w Polsce sprawują rządy osoby, które podczas sprawowania funkcji rządowych tak podczas I kadencji w latach 2005 do 2007 jak i II kadencji 2015 do 2019 dopuścili się wielu naruszeń prawa w tym Konstytucji RP i zdają Sobie z tego sprawę, że gdyby utracili dzisiaj zajmowane stanowiska jak i prawo rządzenia, że będą musieli ponieść odpowiedzialność karną nie tylko polityczną.
 14. Więc jest rzeczą jasną i pewną, że osoby te zrobią wszystko co tylko mogą, by takiej odpowiedzialności nie ponieść. Przykładem jest np. wprowadzana tzw. „reforma wymiaru sprawiedliwości”, która można powiedzieć, że w związku z postawionym przez sędziów i część prokuratorów oporem nie daje im gwarancji bezkarności. Kolejną niepokojącą dla nich rzeczą okazały się wybory parlamentarne a dokładniej przegrana w Senacie RP. Więc przegranie wyborów Prezydenckich byłoby rzeczą na którą nie mogą Sobie pozwolić.
 15. Jednym z powodów myślę, że jest fakt wynikający z Konstytucji RP dokładniej z Art. 133 ust. 1 pkt. 1 w brzmieniu:
  1. „Prezydent Rzeczypospolitej jako reprezentant państwa w stosunkach zewnętrznych: ratyfikuje i wypowiada umowy międzynarodowe, o czym zawiadamia Sejm i Senat”.
 16. Dlaczego? z prostego powodu mając na uwadze, że nie udało się doprowadzić do pełnego uzależnienia Sądów i Prokuratury, gdyż po stronie niezależności i niezawisłości tych organów opowiedziały się instytucje Unii Europejskiej w tym Komisja Europejska oraz Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej oraz kolejna rzecz, która może im zagwarantować brak odpowiedzialności karnej jest wyjście Polski z struktur UE a według zacytowanego artykułu wypowiedzieć umowę międzynarodową może tylko Prezydent RP.
 17. Oczywiście są to tylko moje domysły jako zwykłego Obywatela, który obecnie mieszka poza Polską i którego na dzień dzisiejszy z tym krajem łączą tylko prowadzone postępowania karne trwające od wielu lat, jednak nie zmienia to faktu, że pochodzenie ma się jedno i nie ważne jest, czy mieszka się w kraju Swojego pochodzenia, czy też nie, zawsze będzie się myśleć o Swojej Ojczyźnie nawet jeżeli ta poprzez osoby nią zarządzające doprowadzi do tego, że jej Obywatel musi ją opuścić.
 18. Dobrze przejdę dalej do analizy i podam na czym konkretnie opieram Swoje wnioski i założenia.
 19. Zwróćmy uwagę, że pomimo trwającej pandemii na świecie COVID – 19 Prezydent RP przebywając na poligonie w Drawsku Pomorskim w dniu 11 marca 2020 r. informuje o przeprowadzeniu ćwiczeń wojskowych DEFENDER Europe – 20, które są zaplanowane na przełom kwietnia i maja 2020 roku.
 20. Jest to ten sam dzień w którym ogłoszono zamykanie szkół i uczelni itd. na skutek wystąpienia pandemii wirusa, który jest praktycznie nieznany. Więc patrząc logicznie, jest ciężko założyć, kiedy nastąpi likwidacja tego wirusa. Chyba, że???
 21. Następnie w mediach Republiki Czeskiej kilka dni później pojawia się informacja, że wojsko amerykańskie zmierzające na te ćwiczenia do Polski jest już a bynajmniej część jednostek w Portugalii, czy ta sytuacja nie daje powodów do zastanowienia się z jakiego to powodu naraża się żołnierzy obcego kraju, czy też Polskich żołnierzy na zarażenie się wirusem COVID- 19? Czy jest to tylko spowodowane zaplanowanymi ćwiczeniami? Czy też jest inny powód?
 22. Dodam jeszcze inne informacje i tak z dnia 18 marca 2020 r przekazane przez portal 300polityka.pl, w której przeczytamy słowa wypowiedziane przez Premiera RP a mianowicie zapytany o to czy rozważa się możliwość przesunięcia wyborów, odpowiada m. in. w sposób następujący a mianowicie niema potrzeby by przesuwać wybory chociażby dlatego, że równie dobrze epidemia wirusa COVID – 19 może zostać zlikwidowana do zaplanowanego terminu wyborów jak również może wystąpić na nowo na jesieni tego roku. Przedstawiłem w Swoich słowach tę informację zachowując kontekst a oryginalna wypowiedź znajduje się powyżej w linku. Pierwsza myśl jaka przyszła mi do głowy czytając tekst, to pomyślałem, że wirus COVID – 19 jest wirusem którym można sterować, jednak patrząc na skalę jaką obejmuje czyli światową byłoby to tylko realne wiążąc to z tzw. Nowym Porządkiem Świata, jednak myślę, że były by to zbyt daleko wyciągane wnioski.
 23. Więc uznaje te słowa wypowiedziane przez Premiera RP za potwierdzenie przeprowadzenia za wszelką cenę wyborów Prezydenckich w dniu 10 maja 2020 roku.
 24. Będę powoli kończył Swoją analizę wyjaśnię tylko jeszcze dlaczego wskazałem w Swojej analizie wątek zaplanowanych ćwiczeń DEFENDER Europe – 20, otóż w moim myśleniu tutaj nie tylko chodzi o przeprowadzenie tych ćwiczeń mimo zagrożenia pandemią, ale również może to mieć kontekst związany z wyborami, które chcą obecnie za wszelką cenę przeprowadzić rządzący. Nie przełożenie terminu wyboru może spowodować, że Polacy wyjdą w końcu na ulicę sprzeciwiając się takiemu rozwiązaniu co może doprowadzić do sytuacji, nad którą obecnie rządzący mogą nie zapanować oczywiście żadna z stron, nie przewiduje i nie chce tego, ale zawsze należy mieć na uwadze taką sytuację szczególnie sytuacji w jakiej znajdują się osoby, które nie chcą oddać władzy.
 25. Tutaj chcę zauważyć, że w dniu 19 marca 2020 roku pojawia się kolejna budząca niepokój informacja a mianowicie Ministerstwo Obrony Narodowej wydało Decyzję na mocy, której Wojsko Polskie ma udzielić pomocy Policji co przypomina sytuację z czasu wprowadzenia Stanu Wojennego. Już kilka lat wstecz został wprowadzony przepis pozwalający na wprowadzenie obcych jednostek w celu zabezpieczenia porządku w pewnych sytuacjach.
 26. Owszem ktoś powie, że przecież są jednostki obcych krajów leżących bliżej Polski a należących do Unii Europejskiej, oczywiście zgodzę się z tym, jednak należy pamiętać, że już jedna bitwa można powiedzieć, że została przegrana przez rządzących i właśnie do tego przyczyniła się Unia Europejska i Oni zdają Sobie z tego sprawę, więc nie mają pewności, że prośba o pomoc któregokolwiek państwa Unii Europejskiej została by udzielona. Należy pamiętać, że z jakiegoś powodu Polski obecny rząd zacieśnił stosunki przyjacielskie z USA i nie koniecznie muszą one wskazywać na prawdziwą przyjaźń mając na uwadze zdolności np. do kłamstwa osób obecnie reprezentujących na najwyższych szczeblach Polskę.
 27. Może strona amerykańska na tą chwilę nie została proszona o pomoc w razie zaistnienia takiej potrzeby? Tego nie wiem, tak samo nie wiem, czy np. to strona amerykańska nie ma innego celu jak tylko ćwiczenia i decyduje się na udział mimo panującej pandemii? Wierzę, że nie ma, bo inaczej byłoby to raczej jeszcze gorsza sytuacja niż ta przedstawiona a dotycząca przeprowadzenia wyborów.

Wypowiedź ws. pkt. 3 góra i pkt. 4 dół
 1. Postanowiłem napisać, tą analizę gdyż śledząc portale internetowe np. Twitter czy Facebook widziałem wpisy z których można przypuszczać, że są osoby myślące podobnie jednak możliwości przekazania Swoich spostrzeżeń inaczej podzielenia się nimi są w pewien sposób ograniczone a już na pewno trudno jest powiązać kilka informacji z Sobą.
 2. Wiem, że będą osoby które po przeczytaniu zgodzą się z tokiem mojego myślenia, ale również wiele osób uzna, że jest to niemożliwe itp. dlatego można komentować, jednak chciałbym, aby
  1. Osoby udzielając komentarza szanowały Swój jak i mój czas pisząc po prostu komentarz w sposób merytoryczny, inne komentarze będą usuwane i zostaną bez odpowiedzi.
  2. Tak samo komentarze, których treść będzie wskazywała na mowę nienawiści czy zawierała wulgaryzmy itp.
  3. Pamiętajmy, że jesteśmy ludźmi wolnymi, ale też nie zapominajmy o szacunku wobec Siebie oraz wobec innych osób. Jeżeli chcesz by ludzie Ciebie szanowali to najpierw Ty szanuj ludzi.
%d bloggers like this: