Przykłady bezprawia

TO TYLKO NIEKTÓRE PRZYKŁADY

Samoukprawa
 1. Zacznę może od swojego przykładu, gdzie całość sytuacji opisuję na tym blogu, oczywiście nie piszę o sobie w pierwszej kolejności, dlatego że czuję się osobą, która najbardziej doświadczyła bezprawia i dyskryminacji z strony mafii pod płaszczem partii rządzącej.
 2. Tylko dlatego, że moje a także mojej partnerki doświadczenia związane z bezprawiem, dyskryminacją oraz kryminalizacją, dotyczą jednocześnie bardzo wielu innych osób, co zresztą wynika chociażby z zarzutów, gdzie każde z czterech postępowań dotyczy zorganizowanej grupy przestępczej.
 3. Wiadomo, że część z nich już nie żyje, część po prostu pogodziła się z tym, część jest nie świadoma sytuacji. Często dlatego, że sami nie dociekają prawdy lecz korzystają z doradztwa swoich prawników, jednak w kraju bezprawia nie zawsze porada prawnika jest słuszna, owszem często może się wydawać, że korzystna dla klienta ponieważ dostaje wyrok w zawieszeniu.
  1. Tylko, że takie rozwiązanie może być dobre dla kogoś kto popełnił przestępstwo, a nie dla kogoś kto jest nie winny.
  2. Za tym należy uznać, że również spora grupa adwokatów w pewien sposób dołożyła cegiełkę do bezprawia, uzależnienia prokuratorów i sędziów od władzy.
  3. Tego nie można tłumaczyć dobrem klienta, jeżeli klient zostaje uznany za winnego przestępstwa, którego nie popełnił.
  4. Swoją cegiełkę do obecnie panującego w Polsce bezprawia dokładają też różne media oraz sami obywatele. W szczególności media, gdy podczas pisania swoich artykułów, czy obywatele komentując zapominają o obowiązującym każdego z Nas domniemaniu niewinności. A przecież przepis został ustanowiony nie tylko w Kodeksie postępowania karnego, ale również w Konstytucji RP oraz Karcie Praw Podstawowych Unii Europejskiej.
BONUS RPK
 1. Jednym z przykładów bezprawia jest również Polski Raper, występujący pod pseudonimem artystycznym BONUS RPK, osoba ta została prawomocnie skazana na pięć lat więzienia za rzekomy handel narkotykami, jedynym dowodem na popełnienie przestępstwa były zeznania pomawiające złożone, przez skruszonego przestępcę tzw. świadka koronnego.
 2. W ten sposób świadek uzyskał niższy wyrok, organa ścigania poprawiły swoją statystykę i mają powody do zadowolenia.
 3. Który z nich miałby się przejmować, że niewinnej osobie wycięto pięć lat z życiorysu i zniszczono całe Jego całe życie. Każda osoba skazana prawomocnym wyrokiem Sądu zostaje do końca swojego życia naznaczona jako przestępca, nawet po odbyciu kary będzie miał inne zdanie o takiej osobie niż przestępca czy były przestępca.
 4. BONUS RPK, postanowił podjąć walkę z bezprawiem nie tylko w obronie własnej, ale przede wszystkim z myślą o innych osobach, których również przypadkowo mogą znaleźć się w takiej sytuacji i chociaż zdaje sobie sprawę, że ciężko jest wygrać z systemem, ma nadzieję, że Jego utwory a w szczególności ich treść oparta na własnych doświadczeniach, dotrze do większego grona społeczeństwa, by poznało prawdę.
 5. Jednym z takich utworów jest “Statystyka” oraz drugi utwór w którym nawiązuje do domniemania niewinności to “Poprawa Prawa”. Powiem szczerze nie jestem fanem tego rodzaju muzyki z gatunku RAP, szczególnie gdy w utworach padają niecenzuralne słowa, jednak w tych dwóch utworach zeszły one na drugi plan, ponieważ na pierwszym miejscu słyszę prawdę o obecnej rzeczywistości, dlatego też w ramach wsparcia postanowiłem udostępnić utwór “Statystyka” oraz “Poprawa Prawa.”.
K. Turaliński
 1. Kolejnym z przykładów, które doświadczają bezprawia, jest za pewne autor książki pt. “Zbrodnie Prawicy – Objawy Mafii 2”, czyli Kazimierz Turaliński, który przedstawia się w tej książce wydanej w wersji elektronicznej w następujący sposób;

Kim jestem? Praktykiem z 20-letnim doświadczeniem w zakresie wywiadu gospodarczego i wykrywania przestępstw gospodarczych, autorem 16 książek – w większości fachowych publikacji prawno-ekonomicznych z zakresu przestępczości gospodarczej, podatków, prawa karnego i gospodarczego. Jako ekspert Biura Analiz Sejmowych wykonywałem czynności doradcze i analityczne na rzecz Sejmowej Komisji Śledczej ds. Amber Gold.
Wcześniej badałem m.in. przestępstwa w budownictwie drogowym i developerskim, bankowości, handlu zagranicznym, przemyt i kryminalną przestępczość zorganizowaną. Przez lata wykładałem na uczelniach wyższych zagadnienia przestępczości i wywiadu gospodarczego. Zdarzało mi się prowadzić w zamkniętych ośrodkach szkoleniowych prelekcje dla funkcjonariuszy CBA i ABW, szkoliłem również kadrę merytoryczną podmiotów audytorskich części tzw. Wielkiej Czwórki.

“Zbrodnie Prawicy – Objawy Mafii 2”, czyli Kazimierz Turaliński
 1. Jak widać, że bezprawie dotyka różnych ludzi bez większego znaczenia, czym się zajmują jakie mają wykształcenie. Osobiście na książkę tego autora trafiłem, dopiero po tym, jak na swoim blogu publikowałem już artykuł na temat afery Orlen z którą nie byłem związany osobiście, ponieważ dopiero w jej dalszej kontynuacji lata 2006/2008 w sposób całkowicie nieświadomy zostałem wciągnięty. Nie w tym rzecz.
 2. Czytając książkę K. Turalińskiego zacząłem sobie uświadamiać, że w pewien sposób książka i moje artykuły wzajemnie się uzupełniają, tym samym łączą się w jedną logiczną całość, co dało mi pewność, że nie mylę się w swojej analizie materiałów na których się opierałem. Zresztą sam tytuł książki, potwierdza przyjętą przez moją osobę tezę o mafii pod płaszczem PiS, tym bardziej, że autor miał wiedzę bezpośrednią czy też z własnego doświadczenia. Dlatego też postanowiłem udostępnić książkę na własnym blogu, poniżej klikając w zdjęcie otworzy się książka.
https://samoukprawa.com/wp-content/uploads/2020/04/Zbrodnie-prawicy-Objawy-Mafii-2-Kazimierz-Turalinski-1.pdf
Z. Stonoga
 1. Kolejny przykład osoby, która doświadczyła bezprawia, dyskryminacji, kryminalizacji, to przedsiębiorca, któremu pierwsze zarzuty postawiono, gdy miał 22 lata, a w sumie usłyszał zarzuty w ponad stu wszczętych postępowaniach wobec Jego osoby.
 2. Faktem jest, że jest osobą dość kontrowersyjną, przez co też wiele osób nie darzy Z. Stonogi zaufaniem, przyznam się szczerze, że sam mam mieszane zdanie na Jego temat. Jednak po obejrzeniu materiału zamieszczonego na Bądź Na Bieżąco, BNB – Witryna informacyjna, postanowiłem za zgodą autora materiału udostępnić ten wywiad również na swoim blogu. Otóż na filmie Zbigniew Stonoga opowiada swoją historię związaną z bezprawiem, które od wielu lat doświadcza. Wiem że wiele osób, które są Jego fanami jak i przeciwnikami, prawdopodobnie nie poznała całej historii i dlatego może nie do końca jest wstanie zrozumieć zachowanie tej osoby.
Bądź Na Bieżąco
 1. BNB – Witryna Informacyjna prowadzona przez Pana Macieja, który również wraz z partnerką prowadził swego czasu firmę, która niestety upadła, jednak nie z winy właścicieli lecz z powodu ich bezpodstawnego aresztowania przez Prokuraturę.
 2. Więcej na ten temat usłyszycie w materiale filmowym opublikowanym przez Pana Macieja.
R. Bogucki
 1. Ryszard Bogucki był biznesmenem, właścicielem sklepów, kantorów i hoteli oraz współwłaścicielem firmy, która zajmowała się sprzedażą luksusowych samochodów. W połowie lat 90. stanął przed sądem za rzekome wyłudzenia i oszustwa, po zwolnieniu z aresztu uciekł za granicę, został zatrzymany w 2001 roku i deportowany do Polski. W 2007 roku został skazany prawomocnym wyrokiem na 25 lat więzienia za udział w 1999 r. w zabójstwie jednego z bossów mafii. Następnie w 2013 roku został uniewinniony przez Sąd od zarzutów w sprawie zabójstwa byłego Komendanta Głównego Policji nad insp. Marka Papały. Poniżej udostępnione nagranie oraz cytat pochodzą z zamieszczonego przez “Stygmaty Mafii” postu na Facebooku.

Ryszardzie Zamknąć mogli, wypuścić muszą…. Ryszard Bogucki dziś jest dla systemu który go uwikłał w takie a nie inne historie problemem Bo Ryszard Bogucki okazał się silny Jest mądrzejszy o doświadczenia I wciąż ma dużo czasu i determinacji aby iść po swoje A ” swoje” Ryszarda Boguckiego 20 lat po… To Prawda i Sprawiedliwość Wszyscy trzymamy kciuki i odliczamy czas do otwarcia Bramy. Maszeruj albo Giń. Salut

(1) Stygmaty Mafii | Facebook

PRZYKŁADY ZAKOŃCZONE TRAGEDIĄ

B. Blida
 1. Niestety ten przykład bezprawia należy do tych, które zakończyły się tragedią nie tylko dla najbliższej rodziny Pani B. Blida, ale ma on również tragiczne konsekwencje, dla całej Polski.
 2. Na skutek rzekomej „afery węglowej” straty Skarbu Państwa wyliczone zostały na 50 mld. złotych. Śledztwo prowadzone w sprawie mafii węglowej, które miało przynieść straty dla Skarbu Państwa obejmowało okres lat 90. W tym celu Minister Sprawiedliwości i Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro w latach 2005/2007 zaczął wprowadzać reformę wymiaru sprawiedliwości.
 3. W kwietniu 2007 roku prokuratorzy prowadzący postępowanie postanowili postawić zarzuty członkom “mafii węglowej”. Zatrzymania osób podejrzanych dokonywały służby ABW, a zgodę na przeprowadzenie czynności uzyskano od Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry oraz Szefa ABW Bogdana Święczkowskiego.
 4. Podczas próby zatrzymania Barbary Blidy doszło do rzekomego popełnienia „samobójstwa”. Sytuacja jednak budzi wiele podejrzeń do dnia dzisiejszego, że to nie było samobójstwo, lecz zabójstwo dokonane przez jedną z osób biorących udział w zatrzymaniu.
 5. W związku z aferą węglową wyroki zapadły dopiero w roku 2017, co również jest cechą wspólną tak długo trwających procesów. W wątku korupcyjnym dotyczącym Barbary Blidy, Sąd nie dał wiary zgromadzonemu materiałowi dowodowemu i uniewinnił Barbarę Kmiecik, która zdaniem Prokuratury miała dać łapówkę Barbarze Blidzie, by ta przekazała ją Prezesowi Spółki Węglowej. Sąd uniewinnił również Prezesa Spółki Węglowej, który miał otrzymać pieniądze.
 6. Takie orzeczenie Sądu oznacza nic innego jak to, że Barbara Blida nie mogła być winna stawianych jej przez Prokuraturę zarzutów. A za tym pytanie;
  1. Czy B. Blida będąc osobą niewinną miałaby popełnić “samobójstwo”, tylko dlatego, że przyszło ABW ją zatrzymać?
 7. Poniżej zamieszczam materiał filmowy “Wszystkie ręce umyte _ Sprawa Barbary Blidy”
A. Lepper
 1. Był założycielem partii Samoobrona Rzeczypospolitej Polskiej i jej przewodniczącym. Założona przez A. Leppera partia w 2006 wraz z PiS i Ligą Polskich Rodzin, tworzyli koalicję rządową. W lipcu 2007 roku został odwołany z funkcji rządowych w związku z prowadzonym śledztwem w sprawie “afery gruntowej”, jeszcze w tym samym roku odbyły się przedterminowe wybory parlamentarne i tym samym doszło do zmiany rządu.
 2. W listopadzie 2009 roku otrzymał status pokrzywdzonego w “aferze gruntowej”, tutaj nie bez znaczenia, jest zapewne fakt, że śledztwo w aferze gruntowej, gdzie podejrzewano Andrzeja Leppera o przyjęcie łapówki, zostało wszczęta przez powołaną w 2006 roku przez PiS agencję CBA, której szefem, był Mariusz Kamiński (obecnie MSWiA), natomiast Prokuratorem Generalnym i Ministrem Sprawiedliwości był Zbigniew Ziobro członek partii PiS. CBA przygotowało akcję wręczenia łapówki, do której jednak nie doszło, zdaniem jej szefa miało dojść do wycieku informacji, jednak nie ustalono, kto miał ujawnić plany akcji.
 3. Sam A. Lepper zaprzeczył, by został poinformowany o akcji przez osobę podejrzewaną, jednocześnie stwierdzając, że informację otrzymał od Z. Ziobry podczas ich rozmowy w czerwcu 2007 roku. Rozmowę tą nagrał jednak Z. Ziobro i przekazał to nagranie do Prokuratury jako dowód, że on nic nie powiedział na temat akcji CBA. Przypomnę pełnił on funkcję Prokuratora Generalnego w tym czasie i wprowadzał reformę prokuratury.
 4. Następnie po tym, jak partia PiS przegrała wybory w 2007 roku i nastąpiła zmiana rządu, to również doszło do zmian w śledztwie dotyczącym tej afery, jak już pisałem Lepper został pokrzywdzonym, ale usłyszał zarzuty składania fałszywych zeznań. Zarzut również Prokuratura postawiła Mariuszowi Kamińskiemu oraz jego zastępcy Maciejowi Wąsikowi, których w 2015 ułaskawił Prezydent A. Duda. Ponieważ A. Lepper nie wstawiał się na rozprawy do Sądu, ten w marcu 2011 roku nakazał go zatrzymać i doprowadzić, jednak do tego nie doszło, ponieważ w dniu 05 sierpień 2011 rzekomo miał popełnić samobójstwo przez powieszenie.
 5. Taka wersja jest wersją oficjalną, podaną przez służby śledcze w tym Prokuraturę, jednak rodzina, znajomi jak i też duża część społeczeństwa nie wierzy tej wersji i uważa, że został powieszony przez osobę trzecią i upozorował “samobójstwo”.
I INNI
 1. Tutaj należało by wymienić sporą grupę osób powiązanych z różnymi aferami, które niewątpliwie w dość niejasnych okolicznościach miały odebrać sobie życie przebywając w aresztach śledczych a szczególnie na Białołęce w Warszawie m. in.
  1. 1) Były Naczelnik Pierwszego Śląskiego Urzędu Skarbowego w Sosnowcu Marcin K., był głównym podejrzanym w śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Regionalną w Katowicach. Został zatrzymany w lutym 2017 roku przez ABW. Przedstawiono mu zarzuty popełnienia 30 przestępstw, za które groziło mu nawet 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast zmarł w sierpniu 2017 roku na kilka dni przed końcem aresztu. Co zastanawiające, zmarł w celi Aresztu Śledczego w Warszawie – Białołęce, która była monitorowana i w której byli także inni osadzeni. Rzekomo wieszając się na pasku od spodni.
  2. 2) Oficjalnie Dawid „Cygan” Kostecki 2 sierpnia 2019 w celi na warszawskiej Białołęce popełnił samobójstwo. Ale nie wszystko w tej sprawie jest jasne, jak choćby to, skąd pochodzą ukłucia na jego szyi. Prokuratura bagatelizuje jednak notatkę z oględzin zwłok Kosteckiego. Co więcej, sprawę związaną z aferą obyczajową na Podkarpaciu, w którą zamieszany był Cygan, przejęła teraz niedoświadczona prokurator.
 2. To tylko dwa przykłady, ale zapewniam że tego typu przykładów jest więcej
 1. Jest też wiele przykładów, gdzie na skutek bezprawnych działań, dla bardzo wielu osób zakończyły się tragedią. Szczególnie mam na myśli te osoby, które nie mogły sobie z tym psychicznie poradzić i faktycznie popełnili samobójstwo.
%d bloggers like this: