Trwają protesty

PROTESTY W WARSZAWIE

Początek protestów

Protesty trwają od 22 sierpnia 2020 r, ich zapalnikiem jest bezpośrednio orzeczenie tzw. Trybunału Konstytucyjnego, który w składzie, któremu przewodniczyła mgr. J. Przyłębska, wydał wyrok ws. aborcji. Organizatorem protestów jest Ruch społeczny „Strajk Kobiet”. Video-KOD prowadził transmisję z ogłoszenia wyroku, materiał zamieszczam poniżej.

Pod Trybunałem Konstytucyjnym

W oczekiwaniu na orzeczenie przed siedzibą zebrali się tak przeciwnicy jak i zwolennicy aborcji. Przeciwnicy aborcji rozpoczęli chwytać się narzędzi do pozbycia się przeciwników. Jednym z tych narzędzi, z którego postanowiła skorzystać pani K. Godek, która postanowiła donosić Policjantom na zwolenników aborcji, wykorzystując stan epidemii, jednak sama nie przestrzegała noszenia maseczki za co została spisana przez Policję.

Pod domem Jarosława Kaczyńskiego

Protest przemaszerował pod dom Prezesa, Dyktatora, Bossa J. Kaczyńskiego. Na miejscu okazało się, że dom jest otoczony przez kordon Policji w liczbie kilkuset policjantów, materiał był udostępniany przez „Wolne Media”. Jednak z uwagi na jego obszerność oraz fakt, że w tym miejscu doszło do zakończenia protestu oraz wznowienia w dniu następnym, dlatego skorzystam i udostępnię materiał z rozpoczęcia. Transmitowany przez Video – KOD.

Następnie protest przeszedł ulicami W-wy

W poszukiwaniu Dyktatora udano się, pod dom Premiera M. Morawieckiego, przedstawiono również plan działań protestacyjnych do środy 28 października 2020 r i tak na dzień 26 październik 2020 zaplanowano blokadę Warszawy natomiast na dzień 28 października 2020 r strajk mający polegać na niepodjęciu w tym dniu pracy.

Protesty trwają kolejne dni

Protesty również odbywały się w innych większych miastach tj. Poznań, Gdańsk, Kraków, Katowice, Wrocław i jeszcze kilkudziesięciu innych miastach Polski. Pojawiły się również nowe hasła w tym, „Jebać PiS” czy „To jest Wojna”. Ogólnie pomimo, wulgarnych okrzyków, czy też haseł protest był pokojowy, jeżeli dochodziło do interwencji Policji, było to związane z ich prowokacją. Tak, jak można zobaczyć na kolejnym materiale filmowym OKO.press. W tym materiale widzimy również, że powstała koalicja Faszyści – Policja.

W oparciu o materiały filmowe

Jak już wcześniej w komentarzach na Facebooku pisałem, to jest ten czas to jest ta chwila, która musiała zaistnieć. Ten materiał jaki załączyłem jest tylko ułamkiem tego, co faktycznie w Polsce się wydarzyło w przeciągu ostatnich kilku dni. Hasła „TO JEST WOJNA” oraz „WYPIERDALAĆ” nie są pustymi hasłami, to są spontaniczne hasła, które zostały przyjęte i zaakceptowane przez miliony osób. Ciężko jest określić ilość osób biorących udział w całym kraju w tych protestach, ale to już nie dziesiątki tysięcy a bardziej setki tysięcy osób. Moim zdaniem to nie jest tak, że ta złość jaka została wykrzyczana to tylko kwestia aborcji, ale to złość, która w każdym z Nas zbierała się latami. Zapewne bohaterkami są bezdyskusyjnie kobiety, które nie tyle, że same uczestniczą w tym proteście, ale również umiejętnie zaangażowały do udziału mężczyzn oraz młodzież i za to im chwała.

Co dalej?

Myślę, że organizatorzy nie chcą poprzestać, na rozwiązaniu problemu tylko aborcji, jak można było usłyszeć w transmisjach video na żywo. Zresztą samo hasło „WYPIERDALAĆ” oznacza tylko jedno i odnosi się do obecnie rządzącej koalicji Zjednoczonej Prawicy. Należy za tym rozumieć, że protestujący domagają się jak i większość Polaków dymisji rządu oraz Prezydenta i rozpisania nowych wyborów. Myślę, że również protestujący nie widzą przyszłości w tworzeniu nowego rządu z udziałem partii opozycyjnych, co osobiście popieram. Jedną z wielu pozytywnych rzeczy, było podejmowanie rozmów z Policją celem zastanowienia się nad podejmowaniem działań wobec protestujących oraz przekonanie do poparcia protestujących. Tutaj można potwierdzić, że efekt taki odniesiono podczas niedzielnego protestu w Krakowie.

Co dalej? Myślę, że organizatorzy protestów są świadomi, że doprowadzili do sytuacji patowej. To oznacza, że są obecnie w tym miejscu co obecnie rządząca partia. Dla zobrazowania napiszę na przykładzie ruchu drogowego. Protest i rząd idą na przeciw siebie drogą dwukierunkową, która następnie zmieniła się w jednokierunkową, co doprowadziło do sytuacji, że ktoś musi ustąpić i się wycofać. Jak wiadomo, do tyłu zawsze się jedzie wolniej niż do przodu. Więc protestujący, żeby wygrać nie mogą się wycofać, ponieważ wówczas przegrają, nawet jeżeli osiągną przewagę poprzez uchylenie zakazu aborcji to przegrają cel najważniejszy dla Polski a wręcz jeszcze bardziej umocni to dyktaturę obecnie panującą w Polsce.

Rating: 1 out of 4.